Co budeme potřebovat

Jako výrobní materiál budeme potřeboval několik výtisků starých novin. Používáme zásadně noviny, žádné časopisy, už vůbec ne ty co mají hřbet! Protože nalakovaný a podobně ošetřený papír je tvrdý a dělá hrany. Dále izolepu na omotaní, tady platí žádný plast! Používáme buď na izolepu na koberce, starou elektrikářskou a nebo, a to doporučuji, krepákovou (papírovou), seženete ji v každém dobrém papírnictví.

Jak na to

Jako první vezmeme dvě dvojstránky novin a vložíme je do sebe a zavřeme. Vznikne nám stránka formátu cca A3 o čtyřech vrstvách. Nyní přehneme oba kratší konce doprostřed k sobě. Teď noviny v polovině přehneme na sebe a vyjde nám už úzký proužek na délku cca 470 mm (cca A3 na délku) a na šířku cca 74,25 mm (cca jedna čtvrtina A3 na šířku).

 

Ten začneme postupně smotávat po délce do ruličky. Nyní ruličku ještě pomocí starých nůžek nebo lžíce utáhneme. Je třeba použít fyzické síly, aby byla dobře utažena a dobře smotaná. Takový míček potom mnohem lépe létá.

 

Když máme ruličku smotanou, obmotáme ji izolepou, aby držela. Ze začátku se s tím budete „prát“, ale když to dostanete do ruky, budete za chvíli vyrábět takové míčky, „že proletí zdí“… 😉

 

Zárukou úspěchu je pochopitelně volba novin, jejich správné poskládání a utažení 🙂