Bezva prázdniny

Co budeme potřebovat

Jako výrobní materiál budeme potřeboval několik výtisků starých novin. Používáme zásadně noviny, žádné časopisy, už vůbec ne ty co mají hřbet! Protože nalakovaný a podobně ošetřený papír je tvrdý a dělá hrany. Dále izolepu na obmotaní, tady platí žádný plast! Používáme buď na izolepu na koberce, starou elektrikářskou a nebo, a to doporučuji, krepákovou (papírovou), seženete ji v každém dobrém papírnictví.

Jak na to

Jako první vezmeme dvě dvojstránky novin a vložíme je do sebe a zavřeme. Vznikne nám stránka formátu cca A3 o čtyřech vrstvách. Nyní přehneme oba kratší konce doprostřed k sobě. Teď noviny v polovině přehneme na sebe a vyjde nám už úzský proužek na délku cca 470mm (cca A3 na délku) a na šířku cca 74,25mm (cca jedna čtvrtina A3 na šířku).

BP-vyroba micku-1

Ten začneme postupně smotávat po délce do ruličky. Nyní ruličku jěště pomocí starých nužek nebo lžíce utáhneme. Je třeba použít fyzické síly, aby byla dobře utažena a dobře smotaná. Takový míček potom mnohem lépe létá.

BP-vyroba micku-2

Když máme ruličku smotanou, obmotáme ji izolepou, aby držela. Ze začátku se s tím budete „prát“, ale když to dostanete do ruky, budete za chvíli vyrábět takové míčky, „že proletí zdí“... ;-)

BP-vyroba micku-3

Zárukou úspěchu je pochopitelně volba novin, jejich správné poskládání a utažení :)

BP-vyroba micku-4